Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
POŠTOVNÉ
Doručujeme zboží pouze na území ČR
Česká pošta - Balík do ruky 110,- Kč 
Česká pošta - Balík na poštu 100,- Kč 
Česká Pošta - Balíkovna 60,- Kč 
Dobírka 30,- Kč
Bankovní převod 0,- Kč
Osobní odběr na prodejně 0,- Kč
více informací zde

 

 

Údržba kopaček

Údržba kopaček a jejich vhodné použití na určený terén.

Výrobci sportovního vybavení nabízí kopačky určené pro měkké, tvrdé, přírodní nebo umělé povrchy a halový povrch.  Podle druhu povrchu mají kopačky své specifické označení, které najdete u každého našeho produkt.

Lisovky – FG, HG, AG – kopačky určené převážně na trávu jsou základním vybavením každého fotbalisty. Kopačky jsou s lisovanými špunty, proto se jim říká Lisovky. Rozložení špuntů na kopačce je určeno výrobcem a každý volí jiný způsob rozložení.

Kolíky – SG – kopačky s výměnnými kolíky, které je možné libovolně měnit kovovými nebo plastovými šroubovacími kolíky. Kopačky jsou vhodné pro měkké povrchy, především morkou a rozbahněnou trávu.

Turfy – TF – se hodí na všechny tvrdší povrchy a umělou trávu. Díky členitému vzorku podrážky, vám turfy pomohou udržovat stabilitu.

Sálovky – IN, IC – určené na futsal a sálový fotbal. Hladká podrážka je vybavená technologií, aby bota nedělala stopy na podlaze a neklouzala.

Materiál

Kopačky jsou vyrobené ze syntetické kůže, kůže nebo z moderních syntetických materiálů. Pro rekreační fotbalisty je vhodné vybírat Kopačky ze syntetické kůže, které jsou levnější variantou, ale přesto velmi kvalitní. Pro aktivní hráče, kteří se fotbalu věnují naplno, jsou určeny Kopačky vyrobené z kůže nebo moderních syntetických materiálů. Kopačky z kůže a syntetických materiálů jsou velmi kvalitní a obouvají je profesionální hráči. Investice do kvalitních kopaček se vám tak určitě vyplatí.

Velikost

Výrobci kopačky nedodržují stejné číslování obuvi, proto je důležité znát velikost své nohy. Velikost Kopačky na našich stránkách je uvedena v UK jednotkách.

Péče o kopačky

O kopačky je třeba pečovat, po každém použití je důležité kopačky očistit a ošetřit, aby byla zaručena dlouhá životnost.

Údržba kopaček

 • Svršek kožené obuvi ošetřujte leštícím krémem na obuv
 • Nikdy nenechávejte obuv po hře špinavou a mokrou, zabráníte zplesnivění
 • Při výběru rozlišujte obuv podle sportu, ke kterému je určena. Dbejte na to, aby zvolený typ, velikost a tvar obuvi odpovídal vašim  potřebám a noha v obuvi pevně seděla. Tím nebude docházet k prodírání podšívek v patní  části
 • Speciální sportovní obuv nepoužívejte na jiné povrchy než je určena. Svršek ze syntetického materiálu nikdy neošetřujte krémy na koženou obuv ani jim podobné
 • Veškerá sportovní obuv je určena ke sportování v daných druzích sportů, nikoliv k běžnému celodennímu nošení. Sportovní obuv užívaná k jinému účelu, než ke kterému je určena, nemůže být předmětem reklamace
 • Životnost obuvi závisí na intenzitě užívání a správném způsobu ošetřování
 • Při čištění obuvi používejte teplou vodu, mýdlo a jemný kartáček, nikdy nepoužívejte prací prostředky a neperte obuv v pračce
 • Při sušení obuvi nikdy nevystavujte přímému působení tepelných zdrojů, jako např. ústřední topení nebo fén. Obuv doporučujeme vycpat novinovým papírem a nechat uschnout při pokojové teplotě
 • Koženou obuv ošetřujte speciálním krémem, či spreji na kůži. Obuv z umělé kůže omyjte vodou, následně přeleštěte. Semišovou obuv ošetřujte kartáčem s pevnými štětinami. Textilní obuv ošetřujte kartáčováním na suchu,  pokud je obuv více znečištěna, použijte hadr namočený do neutrálního čisticího prostředku. Zásadně neprat v pračce!
 • Při obouvání obuvi použijte obouvací lžíci, aby nedošlo k poškození obuvi v patní části. Dbejte na správné a důkladné šněrování – volná a špatně fixovaná pata nohy má neblahý vliv na životnost podšívky
 • Dodržování těchto zásad povede k oboustranné spokojenosti. Poškození způsobené nerespektováním uvedených pokynů nemůže být předmětem reklamace.
copyright 2023
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz